Katkılar

Milli Piyango İdaresi, satış gelirlerini ve dolayısıyla kamuya sağlanan kaynakları artırmak amacıyla reklam bütçesinin önemli bir bölümünü eğitim, spor, sanat ve kültür hizmetlerine ayırarak topluma kalıcı hizmet vermeyi ilke edinmiştir. 2005 yılında da bu hizmetlere devam edilmiştir.

Eğitim

Edirne Milli Piyango Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi, Sivas Milli Piyango Lisesi, Manisa ili Turgutlu Milli Piyango Anadolu Lisesi, Çankırı ili Ilgaz Milli Piyango Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Sakarya Milli Piyango Endüstri Meslek Lisesi, Kayseri ili Develi Milli Piyango Lisesi,Tekirdağ Milli Piyango Fen Lisesi, Ankara Milli Piyango Sokakta Yaşayan Çocuklar ile Madde Bağımlısı Çocuklar Sosyal Rehabilitasyon Kompleksi, Tokat Milli Piyango Fen Lisesi inşaatları bitirilmiş olup, bu okulların tamamı hizmete açılmıştır.

2003-2013 Yılları Arasında Yaptırılan Eğitim Merkezleri

Trabzon ili Of Milli Piyango Teknik Eğitim Fakültesi ve Eskişehir Milli Piyango Kız Öğrenci Pansiyonu inşaatları devam etmektedir. 2009 yılı içinde protokolu yapılan Eğitim Merkezleri : Bitlis 16 derslikli ilköğretim okulu, Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi -200 kişilik yurt ve çok amaçlı atölye, Siirt 300 kişilik öğrenci pansiyonu.

Engellilere Katkı

Toplumumuzun her kesimine hizmet ve destek vermeyi sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak gören İdaremiz, her yıl engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye hediye ederek, onların yaşama daha sıkı bağlanmalarını ve yarınlara daha güvenle bakmalar amaçlamaktadır.